Gminny Konkurs Ortograficzny 2017

Uczestnicy konkursu ortograficznego.

Już po raz dziesiąty w Publicznej Szkole Podstawowej w Gościeradowie dnia 6 kwietnia 2017 r. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2017. Główne cele konkursu to doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy i współpraca nauczycieli języka polskiego.

Zwyczajem już kilkuletniej tradycji naszej szkoły, kiedy to przy wspólnym dyktandzie gromadzą się najlepsi szkolni znawcy polskiej ortografii, powitano zaproszonych gości i rozpoczęto uroczyste dyktowanie. Uczniowie ze szkół podstawowych klas IV-VI naszej gminy musieli zmierzyć się z historią  Kuby,  który wracał do domu znużony i smutny po klasówce z historii.

I jak co roku emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej. Spośród 16 uczestników z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Gościeradów najlepszymi okazali się następujący uczniowie:

I miejsce- Łucja Łyszczarz z kl. Vb PSP w Gościeradowie przygotowana przez Panią Magdalenę Miklińską. Dyktando napisane bezbłędnie.

II miejsca- Oliwia Kopeć z PSP w Księżomierzu przygotowana przez Panią Lucynę Król-Niedziałek oraz Natalia Kozak z PSP w Gościeradowie, której opiekunem jest Pani Agnieszka Kamieniarz

III miejsca- Ewelina Zegzuła z PSP w Szczecynie przygotowana przez Panią Agnieszkę Wójcicką-Dametko oraz Katarzyna Jabłońska z PSP w Gościeradowie, której opiekunem jest Pani Agnieszka Kamieniarz.

Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników nagrody i dyplomy ufundowane zostały dzięki sponsorom: Panu Grzegorzowi Jaworkowi , firmie „Annex” oraz wydawnictwu „Nowa Era”. Dyrekcja ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie serdecznie dziękuje sponsorom za wsparcie Konkursu Ortograficznego.

                                                                                                                                                     Beata Sajecka.

Opublikowano: 06 kwietnia 2017 11:09

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 460

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony