Śpiewem czcimy naszego Patrona

IV Międzygminny Konkurs Wokalny  „Jan Paweł II – był, jest i będzie...”

 Solistka i zespoły wokalne z czterech gmin powiatów janowskiego i kraśnickiego przyjechali w środę 24 maja 2017 roku do Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, by wziąć udział  w Międzygminnym Konkursie Wokalnym pod hasłem „Jan Paweł II - był, jest i będzie...”. Była to już czwarta edycja imprezy dla uczniów klas I - III szkół podstawowych.

Swoich reprezentantów w konkursie miały placówki z gmin Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów i Potok Wielki. Wszyscy śpiewali piosenki związane z osobą Jana Pawła II. Jury oceniło, że poziom wokalistów był bardzo wyrównany, dlatego wszystkim wykonawcom przyznało równorzędne pierwsze miejsca.

Za występ solowy jury nagrodziło Zuzannę Wróbel z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mniszku za utwór "Biały Pasterz".

Nagrody zespołowe otrzymały grupy z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie za utwór  "Bóg tu jest", Publicznej Szkoły Podstawowej w Potoczku za prezentację piosenki "Kochamy Cię Janie Pawle II' ", Zespołu Szkół w Liśniku Dużym za występ pod tytułem „Pieśń o Janie Pawle II”  , Miejskiego Zespołu Szkół  w Annopolu za utwór „Z różańcem w ręku” i Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie za piosenkę "Pamiętamy". 
         Nagrody dla wykonawców to także sukces ich opiekunów, którymi byli: p.Joanna Skorupa z Mniszka, p.Halina Kapica z Gościeradowa, ksiądz Marcin Flasiński z Terpentyny, p.Teresa Ludian z Potoczka, p. Grażyna Ufniarz z Annopola  i p.Roman Krawczyk z Liśnika Dużego. 

Laureaci odebrali dyplomy dla szkół, statuetki i piłki. Nagrody  zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Gościeradów, Bank Ziemi Kraśnickiej Oddział w Gościeradowie oraz właścicielkę firmy handlowo-usługowej z Salomina panią Halinę Kowal.

Pani Halina Kowal, pan Roman Biss - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie oraz  ksiądz Andrzej Łach katecheta z Gościeradowa  to jury tegorocznego konkursu.

Honorowy patronat nad  konkursem objęła dyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie  pani Anna Drwal. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej p. Jolantę Czajkę, p. Dorotę Sitarczyk i p. Ewę Wołoszyn. 

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na podziękowania. Dyrektor szkoły pani Anna Drwal podziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz osobom, które wsparły szkołę w organizacji konkursu. Podziękowania trafiły także do sponsorów konkursu: pani Haliny Kowal, Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościeradów pana Roberta Arendarskiego oraz pani Grażyny Węski dyrektora Banku Spółdzielczego w Gościeradowie.

 

 

Opublikowano: 24 maja 2017 19:27

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 396

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony