Wycieczka klas drugich do Wólki Gościeradowskiej

Piękna czerwcowa pogoda sprzyja  lekcjom w terenie. 8 czerwca klasy IIa i IIb wyruszyły na pieszą wycieczkę do Wólki Gościeradowskiej. Dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej dzieci miały możliwość odwiedzenia stadniny koni huculskich. Najpierw Pan Jerzy Szpyra opowiedział dzieciom o hodowli koni, a potem każde dziecko miało możliwość przejażdżki na koniu. Dzieci jeździły na klaczy o imieniu Pasja, która jest bardzo spokojna i cierpliwie znosiła dziecięce „pieszczoty”. Wrażenia były niesamowite, większość dzieci po raz pierwszy siedziało na koniu. Drugą częścią wycieczki był spacer nad staw, gdzie dzieci utrwalały swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt żyjących na łące i w stawie. Był też czas na relaks – grę w piłkę i zabawy na placu zabaw. Duzym wyzwaniem dla dzieci był powrót pieszo do szkoły. Dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej Grzegorzowi Latawcowi oraz Panu Jerzemu Szpyrze opiekunowi koni i hipnoterapeucie  za możliwość wizyty w stadninie.

Opublikowano: 08 czerwca 2017 22:50

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 274

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony