Sukcesy sportowe naszych uczniów

Rok szkolny 2016/2017 pod względem wydarzeń i sukcesów sportowych można uznać za bardzo udany. Drugi rok z rzędu zajmujemy drugie miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych Powiatu Kraśnickiego. Na ten bardzo dobry wynik złożyło się wiele sukcesów okupionych ciężką pracą na lekcjach wychowania fizycznego i na treningach.

Na szczególną uwagę zasługują takie sukcesy sportowe w Mistrzostwach Powiatu jak: III miejsce indywidualnie w tenisie stołowym, III miejsce w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt, II miejsce dziewcząt i chłopców w mini koszykówce, III miejsce chłopców w mini piłce ręcznej, III miejsce dziewcząt i chłopców w halowej piłce nożnej, II miejsce chłopców w mini piłce nożnej, II miejsce dziewcząt w mini piłce siatkowej w „3”, III miejsce chłopców w mini piłce siatkowej w „3”. I miejsce dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej w „4” dało nam awans na Mistrzostwa Rejonu, w których byliśmy również bezkonkurencyjni i wywalczyliśmy awans do Mistrzostw Województwa. Dziewczęta i chłopcy zajęli V miejsca. Nasze siatkarki rywalizowały w grupie B z SP Puławy i SP 7 Lublin. Niestety przegrały oba spotkania i odpadły z rywalizacji o miejsca medalowe. W grupie A znalazły się takie szkoły jak SP 6 Biała Podlaska, SP 3 Tomaszów Lubelski i SP 7 Świdnik. Najlepszą drużyną okazała się szkoła z Lublina. W rywalizacji chłopców naszym zawodnikom również nie udało się wyjść z grupy przegrali swoje mecze z SP 21 Lublin i SP 1 Krasnystaw. Pierwsze miejsce zajęli siatkarze ze szkoły nr 7 w Świdniku. Dla naszej szkoły sam udział w zawodach na tym szczeblu był dużym sukcesem. Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom.

W roku szkolnym 2016/2017 trzydziestokrotnie wzięliśmy udział  w zawodach sportowych od szczebla gminnego do wojewódzkiego. Opiekunami drużyn byli Rafał Klimek i Michał Filipczak.

Opublikowano: 19 czerwca 2017 15:19

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 505

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony