21. Jesienny Konkurs Recytatorski

Jesień, przez górskie idąc przełęcze,

Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada –

                                       Bolesław Leśmian

Jesienny Konkurs Recytatorski organizuje już po raz 21. Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Inspiracją tegorocznej edycji konkursu jest twórczość Bolesława Leśmiana, ponieważ w tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci  tego wybitnego poety.

18 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościeradowie odbył się gminny etap tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu recytatorów: Patrycja Ziara z kl. I A, Matylda Rogowska z kl. I B, Filip Ufniarz z kl. III A, Antonina Chmielowiec z kl. III B, Klaudia Goleń z kl. IV A, Nikola Chmiel i Katarzyna Kawa z kl. IV B, Natalia Kozak z kl. VI A.

Nominację do etapu powiatowego otrzymał Filip Ufniarz, który recytował wiersz Doroty Gellner „Czarodziejski most” oraz Natalia Kozak, która zaprezentowała fragment prozy Zuzanny Orlińskiej „Ani słowa o Zosi”.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom i życzymy sukcesów w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 25 października 2017 r. w Trzydniku Dużym.

Opublikowano: 18 października 2017 19:09

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 179

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony