Wycieczka do Kozłówki i Lublina

Dnia 17 października 2017 r. uczniowie klas VI i VII wzięli udział w wycieczce szkolnej, odwiedzając perełki Lubelszczyzny: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Stare Miasto w Lublinie. Przy pięknej jesiennej aurze zwiedzili kompleks pałacowo-parkowy w Kozłówce, tam również odbyły się warsztaty edukacyjno-historyczne z podziałem na grupy. Pierwsza grupa- uczniowie klasy VII poznali muzeum oraz historię jego rodów, uczestnicząc w warsztatach pt. „Herosi i bogowie”. Była to ciekawa lekcja historii w nawiązaniu do kultury starożytnej Grecji i Rzymu. Druga grupa- uczniowie klas VI skupili się na obyczajach i życiu codziennym ludzi. Warsztaty odbywały się pod hasłem „Sto lat temu w Pałacu Zamoyskich”.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Starego Miasta w Lublinie. Spacer ulicami Lublina dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, uświadomił wszystkim jak cenna i wartościowa jest historia tego pięknego miasta. Uczestników wycieczki zachwyciły zarówno historyczne kamieniczki jak również nowoczesne elementy wplecione w zabytkową architekturę na Placu Litewskim. Zmęczeni, ale zadowoleni, w godzinach popołudniowych wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                               Beata Sajecka

Opublikowano: 14 listopada 2017 20:01

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 273

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony