Uczymy się ratować życie

Dnia 15 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny pan Piotr Kapica. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w razie wypadku, że należy jak najszybciej wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112 i podać najważniejsze informacje o zdarzeniu, o jego miejscu i poszkodowanych. Pod okiem ratownika medycznego dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy, sprawdzanie oddech poszkodowanego, układanie w bezpiecznej pozycji. Dowiedziały się również, jak wygląda  resuscytacja krążeniowo – oddechowa. W razie wypadku młodsze dzieci powinny jednak jak najszybciej wezwać na pomoc kogoś dorosłego.

Bardzo ważne jest, aby uświadomić dzieciom, że pomoc potrzebującym w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jest obowiązkiem każdego człowieka, ale jednocześnie trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Opublikowano: 15 marca 2018 16:50

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 581

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego oraz higieny osobistej w szkole i poza nią!
Zaszyfrowany adres tej strony