Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 29 maja 2018 r.  odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki.Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zaprezentowali społeczności szkolnej przygotowaną część artystyczną. Złożyły się na nią piosenki o książkach oraz inscenizacje utworów literatury dziecięcej. Widzowie obejrzeli legendę o powstaniu państwa polskiego „Lech, Czech i Rus” oraz scenki do wierszy „Pan kotek był chory”, „Rozmawiała gęś z prosięciem”, „Żuraw i czapla”, „Rzepka”. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor specjalną książką dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i życzyła im wspaniałych przygód w świecie książek.

Opublikowano: 29 maja 2018 19:39

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Pasowanie na czytelnika

Wyświetleń: 224

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony