Konferencja „Polskie Siły Powietrzne w służbie Jana Pawła II we wspomnieniach gen. bryg. dr inż. Ryszarda Hacia”.

13 lutego 2020 r. w naszej  szkole odbyła się konferencja „Polskie Siły Powietrzne w służbie Jana  Pawła II we wspomnieniach gen. bryg. dr  inż. Ryszarda Hacia”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy  Dyrekcji  Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie i Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Gościeradowa.

Przybyło wielu znakomitych gości reprezentujących władze oświatowe, władze samorządowe, delegacje za szkół skupionych w Sandomierskiej Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II , przedstawiciele z zaprzyjaźnionych  szkół i instytucji.

Przybyłych gorąco  powitała dyrektor Beata Sajecka , natomiast pan Mariusz Szczepanik – Wójt Gminy Gościeradów  i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół  Gościeradowa dokonał uroczystego otwarcia konferencji.

Spotykaliśmy się   w tak miłym gronie przywołani przez ważną dla nas postać - Jana Pawła II.

W tym roku jest wyjątkowa okazja, aby po raz kolejny pochylić się nad dziełem i przesłaniem Papieża - Polaka - setna rocznica jego urodzin.

Jako pierwszy z gości głos  zabrał pan Ryszard Zawadowski, który zachęcał do dokumentowania pontyfikatu Jana Pawła II oraz  sięgania w pracy z młodzież i dziećmi  do wartości wynikających z nauczania Papieża – Polaka. Odznaczył także  panią Annę Drwal Medalem Papieskim  za działania podejmowane w celu upamiętnienia postaci Jana Pawła II.

Bardzo interesująca dla zgromadzonych była także wspomnieniowa prezentacja gen. Ryszarda Hacia,  który opowiedział o trudnej i odpowiedzialnej misji polskich pilotów, którzy obsługiwali papieskie pielgrzymki.

Chcemy  utrwalać pamięć  o Janie Pawle II, gromadzić cenne wspomnienia związane z jego pontyfikatem, ale chcemy także, by pamięć ta  była żywa poprzez opieranie pracy dydaktyczno - wychowawczej na wartościach głoszonych przez Papieża.

Opublikowano: 13 lutego 2020 18:59

Kategoria: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Konferencja „Polskie Siły Powietrzne w służbie Jana Pawła II we wspomnieniach gen. bryg. dr inż. Ryszarda Hacia”.

Wyświetleń: 275

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego oraz higieny osobistej w szkole i poza nią!
Zaszyfrowany adres tej strony