Wycieczki do Lublina i Zamościa – oddziały przedszkolne 0 „a” i 0 „b”

        Wycieczka jest atrakcyjną i efektywną formą pracy pozalekcyjnej wychowawcy z dziećmi. Jest ona źródłem wielu obserwacji i doświadczeń, których nie są w stanie dostarczyć najciekawsze zajęcia w sali lekcyjnej. 

        W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” odbyły dwie wycieczki, których celem było poznanie wybranych miejsc regionu Lubelszczyzny.

        W dniu 17 marca 2017 roku zorganizowana została wycieczka do Lublina. Po przyjeździe uczestnicy wycieczki odbyli spacer ulicami Lublina. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Proszę Słona” w Teatrze H. Ch. Andersena. Dzieci z zaciekawieniem oglądały dekoracje, grę aktorów i rekwizyty, jakimi się posługiwali. Ostatnim punktem wycieczki były zabawy w Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci.

        W dniu 9 czerwca 2017 roku dzieci odbyły wycieczkę do Zamościa. Najpierw udały się do Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera, gdzie podziwiały zwierzęta zarówno rodzime jak i egzotyczne. Miały możliwość spotkania „oko w oko” z przedstawicielami zwierząt niemal wszystkich kontynentów, poznania ich zwyczajów i środowisk życia. Uczyły się również odpowiedniego zachowania w stosunku do zwierząt znajdujących się w Zoo. Następnie pod kierunkiem przewodnika dzieci zwiedziły Stare Miasto, Rynek Wielki z Ratuszem i renesansowymi kamienicami, Rynek Wodny i Solny, Katedrę Zamojską, Park miejski oraz pałacowy dziedziniec z Pomnikiem Jana Zamoyskiego. W trakcie zwiedzania przeszły przez wybrane Bramy Starego Miasta – Bramę Szczebrzeszyńską i Nową Bramę Lubelską. Na koniec zaprezentowany został dzieciom wystrzał armatni Zamojskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Jana Sobiepana Zamojskiego.

        Organizowane wycieczki przyczyniły się do urozmaicenia życia przedszkolnego, wpłynęły pozytywnie na stosunki panujące między dziećmi. Były ciekawą i pożądaną z wychowawczego punktu widzenia metodą zdobywania wiedzy.

 

                                                                      Elżbieta Burda, Małgorzata Tomczyk

Opublikowano: 09 czerwca 2017 17:58

Kategoria: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE

Zdjęcia:

Wyświetleń: 325

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony