Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

       11 listopada, w dziewięćdziesiątą ósmą rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, zuchy z 19 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” i harcerze wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą celebrowaną w intencji Ojczyzny, po której wszyscy udali się pod Pomnik Poległych Żołnierzy, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Wartę honorową pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy pełnili harcerze.

       Późnym popołudniem, ok. godziny 16.00 zuchy, harcerze, rodzice spotkali się na dziedzińcu szkoły, by wziąć udział w Harcerskim Marszu Niepodległości. Z lampionami, flagą i pieśniami patriotycznymi przeszli ulicami Gościeradowa. Dziękuję wszystkim rodzicom , którzy kształtują postawy patriotyczne u swoich dzieci i wspierają działania ZHP. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Wójta Gminny Gościeradów za czynne uczestnictwo w Marszu.

Opublikowano: 11 listopada 2016 19:12

Kategoria: GROMADA ZUCHOWA I DRUŻYNA HARCERSKA

Zdjęcia:

Wyświetleń: 632

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego oraz higieny osobistej w szkole i poza nią!
Zaszyfrowany adres tej strony