Eksperymenty w przedszkolu

Nastały trudne czasy. Nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci, które widzą co się dzieje, ale nie zawsze rozumieją. Rozmawiajmy z dziećmi i pamiętajmy jeśli jesteśmy pełni napięcia, strachu i paniki, te emocje przenoszą się na nasze pociechy. Wytłumaczmy dzieciom jak ważna jest higiena w tym trudnym czasie.

W przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z panią pielęgniarką a w domu możecie zrobić razem z dziećmi krótki eksperyment. Do eksperymentu potrzebujemy: talerz z wodą (symbolizujący nasze środowisko) brokat lub pieprz (czyli wirusy) i mydło.

Brokat lub pieprz wsypujemy do wody.  Dziecko palcem dotyka wody z brokatem. Brokat, czyli wirusy przyczepiają się do palca.  Gdy nałożymy na palca trochę mydła i znowu dotkniemy wody z brokatem, brokat, czyli wirusy  uciekają. Wniosek: Często i dokładnie myjemy rączki ciepło wodą i mydłem. Dobrej zabawy.

 

Opublikowano: 26 marca 2020 09:59

Kategoria: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE

Załączniki:

video1585145568.mp4 [3.46 MB]

video1585145627.mp4 [4.73 MB]

video1585145945.mp4 [2.44 MB]

Wyświetleń: 198

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego oraz higieny osobistej w szkole i poza nią!
Zaszyfrowany adres tej strony