Egzamin próbny ósmoklasisty

Ósmoklasiści! W poniedziałek, wtorek i środę próbne egzaminy. Piszecie ten egzamin w domu, samodzielnie, bez pomocy Internetu, rodziny, przyjaciół itp. Warto, abyście byli samodzielni i uczciwi - dzięki temu dowiecie się, nad czym powinniście popracować, gdzie są Wasze słabe punkty.
Przebieg egzaminu z języka polskiego:
1. 30 marca, w poniedziałek o godz. 9.00 wchodzicie na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) www.cke.gov.pl lub stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Kraków.
2. Pobieracie arkusz egzaminacyjny - standardowy o symbolu OPOP_100.
3. Wykonujecie zadania w ciągu 120 minut.
4. Rozwiązania możecie zapisać:
  •  w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
  • na wydruku;
  • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
  •  na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania. Sposób ostatni jest preferowany, bo nie trzeba drukować całego arkusza i jest mniej zdjęć do przesłania. Należy zadbać o czytelny zapis i wyraźne zdjęcia/skany.
5. Gotowe rozwiązania przesyłacie na pocztę elektroniczną do swojego nauczyciela języka polskiego do godz. 13. 00 w poniedziałek.
 
W podobny sposób postępujecie w przypadku matematyki i języka angielskiego - pamiętając, że te egzaminy piszecie krócej - zgodnie z informacją na arkuszach.
 
Próbny egzamin jest forma ćwiczenia i przygotowania się do właściwego egzaminu, dlatego warto wziąć w nim udział i potraktować poważnie.
Życzymy powodzenia.
Dyrekcja szkoły
 

Opublikowano: 28 marca 2020 12:54

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 223

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego oraz higieny osobistej w szkole i poza nią!
Zaszyfrowany adres tej strony